10 Pytań, które warto zadać wedding plannerowi przed zatrudnieniem!
Współpraca z profesjonalnym wedding plannerem to szansa na zorganizowanie ślubu marzeń. Aby jednak układała się ona po naszej myśli, warto – jeszcze przed zatrudnieniem – zadać konsultantowi ślubnemu kilka pytań. O których z nich nie można zapomnieć? Sprawdź naszą listę, by nie pominąć żadnej istotnej kwestii.
1. Jaki rodzaj pomocy oferuje konsultant ślubny?
To jedno ze zdecydowanie najważniejszych pytań, które warto zadać już w pierwszym etapie rozmowy. Zakres wsparcia może być bowiem różny, dlatego też należy dopasować ofertę do swoich oczekiwań. Dla przykładu często polecany wedding planner Jagoda Dering oferuje swoim klientom kompleksową pomoc w organizacji ślubu i wesela, o czym można przekonać się, przechodząc na proponowaną stronę. Nie oznacza to jednak, że tego rodzaju wsparcie nie może ograniczać się wyłącznie do:
- stworzenia harmonogramu ślubu,
- organizacji przyjęcia weselnego
- zaplanowania atrakcji dla zaproszonych gości.
2. Jakimi wartościami kieruje się wedding planner?
Planując współpracę z konsultantem ślubnym warto zapytać, jakie wartości mu przeświecają i na których opiera on budowanie sukcesu swojej marki. Dzięki temu dowiesz się czy dana osoba jest autentyczna i czy podejmowane przez nią decyzję będą zgodne z Twoimi oczekiwaniami.
3. Czy konsultant będzie obecny w trakcie ślubu?
Rolą konsultanta ślubnego jest nie tylko przygotowanie ceremonii i przyjęcia weselnego, ale również i jego koordynowanie po to, by szybko reagować na nieprzewidziane sytuacje tak, by wszystko przebiegało zgodnie z założonym planem.
4. Jak będzie przebiegać wasza współpraca?
Każdy konsultant ślubny pracuje w oparciu o własną wiedzę i doświadczenie. Już na wstępie warto więc dowiedzieć się, jak będzie przebiegać taka współpraca i jaką rolę będzie w niej pełnić para młoda.
5. Czy firma specjalizuje się w konkretnej estetyce?
Czasami zdarza się, że konsultanci ślubni:
- specjalizują się w organizacji wesel i ceremonii w określonym stylu,
- lepiej czują się w konkretnej estetyce.
Warto ustalić to jeszcze przed podpisaniem umowy, by całe przedsięwzięcie było zgodne z wizją nie tylko wedding plannera, ale również i zakochanych.
6. Czy wybrana osoba posiada swoje portfolio?
Zdjęcia przykładowych realizacji będą z pewnością ważnym impulsem do rozpoczęcia współpracy z konkretnym wedding plannerem lub – wprost przeciwnie – do poszukania osoby, której wizja będzie bardziej wpisywała się w gusta pary młodej.
7. Z jakimi usługodawcami współpracuje konsultant ślubny?
Jest to szczególnie istotne, gdyż stali usługodawcy ślubni bardzo często oferują zniżki dla par młodych, co z kolei pozwala poczynić oszczędności w napiętym na ogół budżecie weselnym.
8. Czy istnieje minimalny budżet, który trzeba posiadać, by rozpocząć współpracę?
Skoro jesteśmy już przy budżecie, warto zapytać również, czy wybrana osoba podejmuje współpracę wyłącznie z parami, posiadającymi określony budżet. To częsta praktyka na rynku ślubnym, dlatego też nie należy pomijać takiego pytania.
9. W jakiej lokalizacji pracuje konsultant ślubny?
To jedno z najważniejszych pytań, gdyż na ogół wsparcie konsultantów świadczone jest na konkretnym obszarze. To właśnie dlatego należy ściśle sprecyzować czy dana osoba oferuje swoje usługi w wybranym przez parę młodą miejscu.
10. W jakich godzinach konsultant będzie obecny na ślubie?
Takie godziny należy ściśle określić jeszcze przed nawiązaniem współpracy, by przebiegała ona zgodnie z oczekiwaniami i nie stała się źródłem nieprzyjemnych emocji i stresujących sytuacji.
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.