×

KOMUNIKAT ‼️‼️‼️
Drogie pacjentki w związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną zdecydowaliśmy o zamknięciu placówki do 27.03.2020.

👉 od dziś 13.03.2020 do odwołania wszystkie warsztaty w
szkole rodzenia odwołane.

👉 edukacje będą wysyłane na podane przez Panie meile.

👉 w sprawie wizyt patronażowych prosimy o kontakt telefoniczny lub sms. Położne będą się z Państwem
kontaktować indywidualnie

👉 będziemy na bieżąco informować o ZMIANACH ‼️‼️

dziecko podczas masażu shantalla w szkole rodzenia mama i ja w poznaniu

Masaż Shantala – kurs w Poznaniu

Masaż Shantala – jak go wykonywać? Czy warto?

Wiele lat temu, pewna indyjska kobieta siedziała na ziemi i masowała swoje dziecko z miłością i spokojem. Przypadek sprawił iż ujrzał to, przebywający w tym czasie w Kalkucie, francuski położnik Frederick Leboyer. Spotkanie to zaowocowało wydaną przez tego człowieka książką i dało początek rozpowszechnieniu tradycyjnego indyjskiego masażu. Nie bez powodu możemy dzisiaj mówić o nim w skali światowej. Wywiera korzystny wpływ nie tylko na niemowlaka, ale również na więź między matką, a dzieckiem.

dziecko podczas masażu shantalla w szkole rodzenia mama i ja w poznaniu

Czym jest Masaż Shantala?

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że masaż Shantala nie jest masażem rehabilitacyjnym. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że bez żadnego większego problemu może go wykonywać każdy rodzic. Wbrew pozorom masaż jest bardzo prosty, więc warto się go nauczyć, by zadbać o prawidłowy rozwój swojego dziecka. Należy pamiętać również o tym, że masować można nie tylko niemowlaki, ale również nieco starsze dzieci.

Jakie zalety posiada masaż Shantalla?

Masaż Shantala znacząco poprawia trawienie i uregulowanie snu, dlatego też warto skorzystać z jego dobrodziejstwa. Jest to doskonała propozycja przede wszystkim dla tych rodziców, którzy chcą wzmocnić więź ze swoim potomkiem. Masaż ma nie tylko aspekt cielesny, ale również psychologiczny i emocjonalny. Nie można zapominać również i o tym, że masaż shantala pozytywnie wpływa na stan skóry dziecka oraz krążenie. Pobudzając układ limfatyczny, można także zwiększyć naturalną odporność malucha.

dziecko poddawane masażowi shantalla w poznaniu

Jak prawidłowo masować dziecko?

Masaż powinien rozpocząć się oczywiście od rozmasowania specjalnego olejku na dłoniach. Doskonale sprawdzi się tutaj nie tylko popularny olej musztardowy, ale również olej kokosowy, który w Polsce cieszy się dużym zainteresowaniem. Podczas masażu pamiętać należy o tym, aby dłonie cały czas były dobrze naoliwione, dlatego też buteleczka w olejkiem powinna być cały czas otwarta. Spokojnymi i dość pewnymi ruchami należy masować jednocześnie dwa boki (od klatki piersiowej bezpośrednio w kierunku podbrzusza). W drugim etapie masuje się brzuch dziecka. W tym celu należy przesuwać ręce na krzyż po brzuszku (od szyi do podbrzusza). Pamiętać należy o tym, aby obie ręce cały czas były przyklejone do ciała dziecka. Gdy maluch ułoży się na boku, lewą ręką należy chwycić jego nadgarstek. Prawą ręką należy z kolei otoczyć ramię dziecka i masować je kolistymi ruchami. Jeżeli dojdziemy do nadgarstka, to lewa ręka może puścić dłoń dziecka. Jeżeli istnieje taka możliwość, to warto zapisać się na zajęcia z doświadczoną masażystką, która pokaże, jak masować dziecko prawidłowo.

Cenne wskazówki dotyczące masażu Shantalla

Przystępując do masażu, warto zadbać o to, aby olejek był ciepły. Należy zwrócić uwagę również na to aby masaż odbył się w dobrze ogrzanym pomieszczeniu. Najlepiej wykonać go w pozycji siedzącej z wyprostowanymi nogami i prostymi plecami. Po każdym masażu należy wykąpać dziecko.

Masaż Shantala Poznań – Zapisz się na kurs

Bezpłatna Szkoła Rodzenia „Mama i Ja” refundowana przez NFZ, to miejsce, w którym każdy obecny, jak i przyszły rodzic znajdzie odpowiedź na różnego rodzaju pytania. Zachęcamy do zapisów w naszych darmowych kursach rodzenia, nauki masażu Shantala, czy wzięcia udziału w warsztatach Aktywna Mama oraz Aktywna Mama po porodzie. Zapewniamy odpowiednią atmosferę, poprzez organizację zajęć w kameralnych grupach, składających się z maksymalnie 7 par. Ponadto w naszej szkole rodzenia jest także czynny punkt poboru krwi.

Zachęcamy do kontaktu pod numerem telefonu: 690 898 498
Blog