
Masaż Shantala – kurs w Poznaniu
Masaż Shantala – jak go wykonywać? Czy warto?
Wiele lat temu, pewna indyjska kobieta siedziała na ziemi i masowała swoje dziecko z miłością i spokojem. Przypadek sprawił iż ujrzał to, przebywający w tym czasie w Kalkucie, francuski położnik Frederick Leboyer. Spotkanie to zaowocowało wydaną przez tego człowieka książką i dało początek rozpowszechnieniu tradycyjnego indyjskiego masażu. Nie bez powodu możemy dzisiaj mówić o nim w skali światowej. Wywiera korzystny wpływ nie tylko na niemowlaka, ale również na więź między matką, a dzieckiem.
Czym jest Masaż Shantala?
W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że masaż Shantala nie jest masażem rehabilitacyjnym. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że bez żadnego większego problemu może go wykonywać każdy rodzic. Wbrew pozorom masaż jest bardzo prosty, więc warto się go nauczyć, by zadbać o prawidłowy rozwój swojego dziecka. Należy pamiętać również o tym, że masować można nie tylko niemowlaki, ale również nieco starsze dzieci.
Jakie zalety posiada masaż Shantalla?
Masaż Shantala znacząco poprawia trawienie i uregulowanie snu, dlatego też warto skorzystać z jego dobrodziejstwa. Jest to doskonała propozycja przede wszystkim dla tych rodziców, którzy chcą wzmocnić więź ze swoim potomkiem. Masaż ma nie tylko aspekt cielesny, ale również psychologiczny i emocjonalny. Nie można zapominać również i o tym, że masaż shantala pozytywnie wpływa na stan skóry dziecka oraz krążenie. Pobudzając układ limfatyczny, można także zwiększyć naturalną odporność malucha.
Jak prawidłowo masować dziecko?
Masaż powinien rozpocząć się oczywiście od rozmasowania specjalnego olejku na dłoniach. Doskonale sprawdzi się tutaj nie tylko popularny olej musztardowy, ale również olej kokosowy, który w Polsce cieszy się dużym zainteresowaniem. Podczas masażu pamiętać należy o tym, aby dłonie cały czas były dobrze naoliwione, dlatego też buteleczka w olejkiem powinna być cały czas otwarta. Spokojnymi i dość pewnymi ruchami należy masować jednocześnie dwa boki (od klatki piersiowej bezpośrednio w kierunku podbrzusza). W drugim etapie masuje się brzuch dziecka. W tym celu należy przesuwać ręce na krzyż po brzuszku (od szyi do podbrzusza). Pamiętać należy o tym, aby obie ręce cały czas były przyklejone do ciała dziecka. Gdy maluch ułoży się na boku, lewą ręką należy chwycić jego nadgarstek. Prawą ręką należy z kolei otoczyć ramię dziecka i masować je kolistymi ruchami. Jeżeli dojdziemy do nadgarstka, to lewa ręka może puścić dłoń dziecka. Jeżeli istnieje taka możliwość, to warto zapisać się na zajęcia z doświadczoną masażystką, która pokaże, jak masować dziecko prawidłowo.
Cenne wskazówki dotyczące masażu Shantalla
Przystępując do masażu, warto zadbać o to, aby olejek był ciepły. Należy zwrócić uwagę również na to aby masaż odbył się w dobrze ogrzanym pomieszczeniu. Najlepiej wykonać go w pozycji siedzącej z wyprostowanymi nogami i prostymi plecami. Po każdym masażu należy wykąpać dziecko.
Masaż Shantala Poznań – Zapisz się na kurs
Bezpłatna Szkoła Rodzenia „Mama i Ja” refundowana przez NFZ, to miejsce, w którym każdy obecny, jak i przyszły rodzic znajdzie odpowiedź na różnego rodzaju pytania. Zachęcamy do zapisów w naszych darmowych kursach rodzenia, nauki masażu Shantala, czy wzięcia udziału w warsztatach Aktywna Mama oraz Aktywna Mama po porodzie. Zapewniamy odpowiednią atmosferę, poprzez organizację zajęć w kameralnych grupach, składających się z maksymalnie 7 par. Ponadto w naszej szkole rodzenia jest także czynny punkt poboru krwi.
Zachęcamy do kontaktu pod numerem telefonu: 690 898 498